Wielkość tekstu:
 

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "ISKRA"

ADRES: ul. Pamiątkowa 28 A, 61-505 Poznań
TEL.
(0-61) 868-66-46   EMAIL: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
NIP 779-155-22-47   REGON 630447408   KRS 0000059075
PKO 86 1020 4027 0000 1602 0297 6876

Informacje o ISKRZE

Wielkość tekstu:

Stowarzyszenie nasze realizuje trzy projekty:

1.Prowadzenie Środowiskowego Domu Samopomocy „ISKRA”

2.Prowadzenie Ośrodka Terapii Zajęciowej „ISKRA”

3.Prowadzenie Świetlicy Terapii Zajęciowej „ISKRA”

 

Od 15.06.2005 roku Stowarzyszenie nasze posiada status Organizacji Pożytku Publicznego.

W ramach Stowarzyszenia organizujemy imprezy integracyjne krajowe połączone z wyjazdami zagranicznymi – w tej kwestii współpracujemy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie, otrzymując granty na te zadania.

W 2005 roku zorganizowaliśmy Plener Artystyczno – Historyczny zajazd na Pałac w Pietronkach – impreza zorganizowana dla niepełnosprawnych intelektualnie w z terenu województwa wielkopolskiego, w imprezie wzięło udział 50 niepełnosprawnych. Podczas dwudniowego pleneru odbyły się zajęcia plastyczne, artystyczne, fotograficzne i filmowe oraz spotkanie z historia – gdzie uczestnicy mogli zapoznać się z obyczajami okresu średniowiecza, z ubiorem i zbroją, z warsztatem wytwórczym mogli tez postrzelać z łuku, rzucić włóczniom. W 2006 roku zorganizowaliśmy plener fotograficzny w Legnicy.

Podopieczni nasi biorą udział w różnych przeglądach twórczości osób niepełnosprawnych i konkursach. Uczestniczymy miedzy innymi w Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Osób Niepełnosprawnych w Górce Klasztornej, uczestniczymy w Olimpiadach Specjalnych, uczestniczymy w organizowanych wyjazdowych Plenerach Fotograficznych, podopieczni biorą udział w konkursach w tym roku zdobyliśmy wyróżnienie w V Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym organizowanym przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Warszawie – SZTUKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH. W roku 2006 zdobyliśmy wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Gazetek Placówek Szkolnictwa Specjalnego. W 2007 w tym samych konkursie dobyliśmy także wyróżnienie i nagrodę za artykuł oraz za rubrykę „Śmiejmy się na zdrowie” – nazwa naszej gazetki „Co iskrzy?”. Podopieczni nasi drugi rok z rzędu biorą udział w Teatracjach organizowanych przez Stowarzyszenie na Rzecz Młodych Twórców V.I.T.R.I.O.L., gdzie grupa uczestniczy w zajęciach teatralnych prowadzonych przez fachowców z dziedziny teatru, zajęcia te kończą się spektaklem jak np. w tym roku w Teatrze Nowym w Poznaniu.

Organizowaliśmy dla naszych podopiecznych spotkania integracyjne i kulturalne jak wyjścia do kina, muzeum, teatru.

 

Festiwal Filmów nieCodziennych


8 maja 2015r. w Poznaniu w Nowym Kinie Pałacowym w CK Zamek w Poznaniu odbył się po raz pierwszy Festiwal Filmów nieCodziennych. Oczywiście braliśmy w nim udział. Nasi podopieczni Stowarzyszenia wraz z Panem Andrzejem i Panią Marysią zaprezentowali film "THRILLER".
W związku z powyższym mamy przyjemność ogłosić iż nasz Film zajął drugie miejsce na 10 filmów prezentowanych na festiwalu. Wszystkie prezentowane filmy były na wysokim poziomie. Jesteśmy bardzo szczęśliwi z tego faktu i dumni z naszych podopiecznych i Pana Andrzeja. Włożyli w to bardzo dużo serca i pracy. Nagrodą za zajęcie drugiego miejsca jest pobyt na planie filmowym jednego z seriali reżyserowanego przez Pana Jacka Filipiaka. Wybór serialu pozostaje jeszcze w fazie głosowania, o wyborze poinformujemy wkrótce, a teraz idziemy świętować. :)))
Linki dotyczące Festiwalu poniżej:
http://poznan.tvp.pl/19976952/festiwal-filmow-niecodziennych
http://www.zss103.eu/…/wyd…/festiwal-filmow-niecodziennych-0
http://www.lepszypoznan.pl/…/i-festiwal-filmow-niecodzienny…
http://www.zamek.poznan.pl/news,pl,27,6200.html