PROJEKTY FILMOWE

Projekty filmowe wspierane finansowo przez Wojewodę Wielkopolskiego.

Projekty filmowe powstają w naszym Stowarzyszeniu z udziałem podopiecznych Stowarzyszenia, osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną.

Jest to forma arteterapii oparta o film i fotografię.

Projekty te, polegają na stworzeniu każdorazowo filmów o różnej tematyce, w których głównymi i jedynymi bohaterami są osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Uczestnicy projektów, sami podpowiadają pomysły na materiał filmowy, pomagają w charakteryzacji, scenografii itd. Do każdego projektu powstaje fotorelacja, której efekty można znaleźć na portalach społecznościowych Stowarzyszenia czy też wydawane są albumy fotograficzne, tematycznie związane z danym projektem.

KAŻDY PORJEKT JEST WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ WOJEWODĘ WIELKOPOLSKIEGO.

Wykaz projektów:

  1. Rok 2016 – projekt pt. „Jestem… Czuję… Tworzę – warsztaty filmowe dla osób niepełnosprawnych intelektualnie”. Udział wzięło 20 osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualna. Efektem projektu był film pt. „Gorzka prawda”.
  1. Rok 2018 – projekt pt. „Jestem… Czuję… Tworzę – warsztaty filmowe dla osób niepełnosprawnych intelektualnie”. Udział wzięło 20 osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualna. Efektem projektu był film pt. „Oko tygrysa”.

Efekty do zobaczenia pod linkiem:

  1. Rok 2019 – projekt pt. „Jestem… Czuję… Tworzę”. Udział wzięło 20 osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualna. Efektem projektu był film pt. „Szkoła”.

https://drive.google.com/file/d/1F1tijAtT-jDKTOjkK3jmyqtnUzVn8NHs/view?usp=share_link

  1. Rok 2020 – projekt pt. „Mój punkt widzenia – film dokumentalny”. Udział wzięło 15 osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualna. Efektem projektu był film, w którym jego bohaterowie udzielali wywiadu, wywiad ten dotyczył różnorodnych sfer życia. Prowadzący wywiad zadawali pytania, pytali o zdanie co do różnych zjawisk społecznych a uczestnicy udzielali niemodyfikowanych, nie wyreżyserowanych odpowiedzi.

Efekty do zobaczenia pod linkiem:

  1. Rok 2021 – projekt pt. „Ja i mój świat”. Udział wzięło 20 osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualna. Efektem projektu był film, w którym jego bohaterowie przedstawiali swoje życie, swoje hobby, zainteresowania, przedstawiali swoje rodziny. Celem było pokazanie życia jakie bohaterowie filmu wiodą na co dzień. Powstał także album z fotografiami z projektu.

Efekty do zobaczenia pod linkiem:

  1. Rok 2022 – projekt pt. „Gwiazdozbiory – Gdybym był…”. Udział wzięło 20 osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualna. Efektem projektu był film, w którym jego bohaterowie wcielali się w role swoich idoli muzycznych, opowiadali jak wyobrażają sobie ich życie, jak wyobrażają sobie siebie jako gwiazdy. Dodatkowym efektem był autorski teledysk oraz album z fotografiami z projektu.

Efekty do zobaczenia pod linkiem:

7.  rok 2023 – projekt pt. „Kot w pustym mieszkaniu" czyli „Tego się nie robi kotu". W projekcie udział wzięło 10 osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną. Efektem projektu była ekranizacja wiersza Wisławy Szymborskiej „Kot w pustym mieszkaniu".

Efekty do zobaczenia pod linkiem: